כיצד לבחור את הבושם המתאים – המדריך המקוצר
בעבר בושם היה מוצר יקר, יחסית, כזה שנקנה במסגרת מבצעים מיוחדים אחת למספר שנים, או אפילו נרכש בחו"ל, היכן שניתן להשיגו בעלות נמוכה יותר. לעומת זאת, 
כיום אפשר להשיג בשמים, בין אם בושם לגבר או בישום לאישה בעלויות אטרקטיביות במיוחד. שוק הבשמים מציע שפע של אפשרויות ובמגוון של סגנונות. אפשר למצוא בשמים בזול, בשמים יוקרתיים מאד וגם בשמים של מעצבי אופנה ידועים, זמרים או חברות בישום מפורסמות. אם אתם מעוניינים לבחור בושם, הנה מדריך מקוצר, שיעזור לכם לבחור את הבושם המתאים לכם ביותר.

אהבה מריח ראשון

בין אם מדובר ברכישת בשמים באחת מחנויות הפרפומריה או באתרי האינטרנט, שמציעים למכירה בשמים ממגוון של סוגים, הבחירה של הבושם המתאים עשויה להיות לא פשוטה. בשנים האחרונות הקנייה המקוונת הפכה לפופולארית מאד והיא מאפשרת לכל אחד לרכוש את הבושם המתאים לו ומבלי לצאת מהבית. אם אתם מעוניינים לרכוש גם כן בושם מתאים, חשוב שתכירו את הריחות השונים שהוא מציע. אם החלטתם לרכוש את הבושם דרך אתר אינטרנט ואינכם מכירים אותו, בקרו בחנות שמציעה אף היא אפשרות של קניית בשמים, והריחו כמה סוגים שונים. לכל בושם יש סוג ריח אחר: ישנם בשמים מתקתקים, בשמים בריח חמוץ, ישנם בשמים קלילים וקיציים ואילו אחרים כבדים יותר. לריח של הבושם תפקיד חשוב מאד. מידת התאמתו לכם הכרחית כדי להשיג את האפקט הנכון של הבושם. 
חשוב לזכור – אם מדובר ברכישת בושם לאישה, בושם זה יריח אחרת על כל אישה. אותו הדבר נכון לגבי בושם לגבר: בושם שמריח באופן מסוים על גבר אחד, לא יריח אותו הדבר על גבר אחר. ולכן, אם הרחתם על גבר או אישה בושם טוב ואתם מעוניינים לרכוש בדיוק את אותו המוצר, נסו אותו תחילה עליכם והמתינו כמה שעות. הריח שיתקבל, לאחר שהבושם נספג בעורכם, הוא הריח של הבושם, כשבא במגע עם עור הגוף שלכם. בדומה לרכישת בגד או נעליים, שיש למדוד אותם לפני הרכישה, חשוב לנסות את הבושם גם כן ולבדוק עד כמה הריח שלו מתאים ונכון לכם. 
.
אופנה וטרנדים – מסתבר שגם בבשמים יש כאלה

בדומה לתחומים אחרים, גם בתחום הבשמים יש אופנות וטרנדים. בכל שנה אפשר למצוא ברשימת הבשמים המובילים בשמים לנשים וגם בשמים לגברים, שנחשבים הפופולאריים ביותר. אלה יכולים כמובן להיות בשמים קלילים או כבדים, בשמים רעננים יותר וקיציים או דווקא דומיננטיים וחזקים יותר. הבשמים המובילים, למשל, בשנת 2012 הם הבשמים של שאנל, שמככבים כבר שנים ארוכות ברשימת הבשמים המובילים, הבשמים של דולצה וגבאנה, שנחשבים גם הם פופולאריים תקופה ארוכה, וכן בשמים נוספים, כמו אלה של אברקרומבי, פאקו ראבן, אליאן של טיירי מוגלר ועוד. אם חשוב לכם להיות אופנתיים, ולא רק בבגדים ובנעליים, כדאי לכם לבדוק אילו הם הבשמים הפופולאריים והאופנתיים ביותר השנה, ובהתאם לבחור את הבושם שלכם (תוך התייחסות, כמובן, למידת התאמתו לכם).
מצד שני, כדאי לזכור, שאופנות אינן נשארות איתנו לאורך זמן. בושם שנמצא ברשימת הבשמים המובילים לשנת 2012, לא בהכרח יהיה כזה גם בעוד שנתיים או שלוש. לעומת זאת, אפשר לראות בשמים שנשארים מובילים ופופולאריים כבר עשרות שנים ונחשבים מומלצים במיוחד. מדובר בבשמים קלאסיים מאד בריחותיהם, שמשלבים בין מתיקות לחמצמצות במידה הנכונה.יש לזכור גם שאופנת הבשמים בארץ איננה זהה לזו של ארצות אירופאיות קרות, למשל. בישראל הבשמים המובילים השנה הם בשמים שריחותיהם קלילים ורעננים יותר, בשל מזג האוויר של ארצנו. בשמים אלה מתאימים לטמפרטורות גבוהות ולמזג האוויר האופייני לארץ. לעומת זאת, בארצות קרות, הבשמים המובילים הם דווקא החזקים יותר, הכבדים והמתקתקים. 
.
בשמים
.
כמה זה עולה

אחד השיקולים בבחירת בושם, הוא המחיר שלו. מחיריהם של הבשמים, המוצעים כיום, מתאימים, בדרך כלל, כמעט לכל תקציב. בעוד שבעבר מחירי הבשמים, הן לגבר והן לאישה, היו גבוהים, הרי שכיום הם נחשבים נמוכים הרבה יותר ואפשר להשיגם בעלות זולה מאד. אם אתם מעוניינים לרכוש בושם חדש, אך רוצים גם לחסוך בעלויות, כדאי לכם לחפש אחר מבצעים מיוחדים או הנחות, שמתפרסמות לאורך כל חודשי השנה ובעיקר לקראת עונת החגים. אפשרות נוספת, היא לבצע קניית בשמים באמצעות אתרי האינטרנט השונים, המציעים מגוון של בשמים בטווח מחיר רחב מאד. באתרים אלה ניתן לרכוש בשמים בעלויות אטרקטיביות במיוחד ואף ליהנות מבושם, שמגיע אליכם ישירות עד הבית. 
כדאי לקחת בחשבון שבשמים יוקרתיים, סביר שיעלו לכם יותר מבשמים פשוטים, יחסית, אך אם תחפשו היטב תוכלו לאתר גם אותם, את הבשמים שנחשבים ליוקרתיים ויקרים יותר, בעלויות כדאיות. ולכן, סקר שוק מקדים, בטרם רכישת הבושם, הוא צעד שמומלץ לנקוט בו. בדומה לכל רכישת מוצר אחר, גם בתחום הבשמים, כדאי לבצע סקר שוק. מומלץ לבדוק כמה אתרי אינטרנט שונים, מספר חנויות לממכר בשמים ולהשוות בין המחירים המוצעים על ידם. 
.
לסיכום: אם אתם רוצים לרכוש בושם חדש ומתלבטים באיזה בושם לבחור, כדאי לכם לבחון תחילה את הריח שלו ואת מידת התאמתו לכם. חשוב לזכור שכל בושם מריח על כל אחד אחרת, ולכן בושם שהרחתם על חבר או חברה, לא בהכרח יריח עליכם אותו הדבר. מומלץ במקביל, גם להתייחס לאופנות ולטרנדים הקיימים בתחום זה וכן גם למחיר המוצע. אפשר למצוא מבצעים שונים והנחות נהדרות באתרי האינטרנט וברשתות השונות לאורך כל חודשי השנה. רכישת בושם איננה מוכרחה לעלות לכם סכומי כסף גבוהים או להיות מורכבת מדי. אמנם האפשרויות רבות מאד והמבחר עשוי לבלבל ולהקשות על הבחירה, אך אם מתייחסים לכל הנקודות שהוזכרו, אפשר ליהנות מבושם ריחני, שמותאם לכם באופן המדויק ביותר.
.